Białe tarcze zegarów - listy internautów

Białe zegary robiłem sposobem skomplikowanym, ale skutecznie.
1. Wyciąłem w białej pleksi deseczkę gdzie jest szybkościomierz (mam FL) i paliwomierz (roboty jak cholera!).
2. Zeskanowałem oryginalny prędkościomierz.
3. Bazując na skanie zrobiłem w Corel'u taki jaki chciałem (z kolorkami).
4. Wydrukowalem to wszystko na przezroczystej folii, na drukarce atramentowej (koniecznie folia Hewlett-Packard!! inne są zbyt słabej jakości).
5. Wszystko zamocowałem i jest super. Ma to jednak sporą wadę - folii nie nałożyłem zbyt starannie i była pofałdowana jak ją mocowałem. Efekt tego taki, że w zimie jak  folia się kurczy wskazówka prędkościomierza "zacina" mi się przy 40, 60 i niezbyt działa. Ale kto tam patrzy na prędkościomierz ;)

{kgbdaking}

*****

     Mam małą poradę dla gościa, który się podpisał jako – kgbdaking – miałem ten sam problem (z blokującą się wskazówką prędkościomierza). Jeśli Cię to zainteresuje to sprawdź czy przypadkiem otwór, przez który przechodzi oś wskaźnika prędkości, nie jest dla niego za wąski ? Ja kupiłem sobie kiedyś takie tarcze i musiałem ten otwór powiększyć :).
    
Jest jeszcze jeden sposób, pewnie bardziej przydatny – może podnieś sam wskaźnik wyżej. Chodzi mi o to, żebyś nie wciskał go na oś do oporu, zostaw go trochę wyżej, na pewno nie będzie ocierał o te fałdki, z tym że przy mniejszych prędkościach 20 – 40 wskazówka lata jak głupia w górę i w dół, prawdopodobnie dlatego, że zmienia się poziom ciężkości i równowaga jest trochę zachwiana. W każdym razie prędkości pokazuje prawidłowo :)).

{MAGNUM}

*****

Co do białych zegarów to w swoim PryszczuFL zrobiłem takie jak chciałem w PowerPoint'cie. Wydrukowałem na max. jakości na bardzo gładkim papierze. Potem na oryginalną pleksę prędkościomierza nakleiłem odpowiednio dociętą i pomalowaną czarnym tuszem (czerń bez odblasków, totalny czarny mat) gładką tekturkę (po jakichś ciastkach chyba była). Celem było wyeliminowanie prześwitów oświetlenia (teraz oświetla tylko licznik km). Na to wszystko dociętą białą tarczę (graficznie jest fajna). Wskaźnik paliwa też w tym samym klimacie. Co do podświetlenia to zastosowałem po dwie diody UV na tarczę i wskaźnik. Efekt czadowy. Każdy zna efekt UV na białej koszulce w dyskotece, jest właśnie taki. Szczegóły e-mail'em.

P.S.
Nazwanie użytych przeze mnie diod "diodami UV" nie było zbyt szczęśliwe. Dlatego w ramach wyjaśnienia kilka słów (po licznych pytaniach mail'em). Sa to diody standardowej średnicy 3mm lub 5mm może i są też większe ale takich nie widziałem. Wyglądają jak diody podczerwieni, są przezroczyste jak szkło, inaczej zwane są LED BLUE czyli niebieskie diody świecące. Napięcie pracy podobne jak i LED'ów żółtych, czerwonych czy zielonych. Rożnice są tak nieznaczne ze nie powodują uszkodzenia, jeśli zarzucimy w szereg rezystorek 1,0 kiloom to napięcie 12V może być, świecą i jest ok. Kosztowały mnie ok. 5 - 6 pln sztuka."

{okoszadoko@poczta.onet.pl}

góra strony

STRONA GŁÓWNA | UAKTUALNIENIA | GALERIA | LITERATURA | SKLEP | KSIĘGA GOŚCI | FORUM | LINKI